Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou je již po delší dobu rekreační a sportovní království Západních Krkonoš, kde na dosah ruky jsou nejen hory samotné, ale také přírodní památky v nich. Z nichž jmenovat by si zasloužil nejen pramen Labe, či Huťský vodopád.

Rokytnice samotná leží v malebném údolí, jehož dominantou je 1434m vysoký vrcholek Kotle, dále pak vrchol Lysé hory a hřeben Studenova. Okolí je jak stvořeno na zimní radovánky především díky skiareálu Horní Domky, s nejdelší sjezdovkou v ČR (Lysou horou), a skiareálu Studenov. Tato dvě střediska jsou schopna převést až 13 900 sjezdařů a snowboardistů za hodinu na téměř 19 km sjezdovkách. I běžkaři si však přijdou na své.

Lyžařské školy a půjčovny lyžařského materiálu jsou nejen v centru Rokytnice nad Jizerou již samozřejmostí, stejně jako množství útulných restaurací, hospůdek, barů a vináren.

Avšak ani letní návštěvníci Rokytnice nad Jizerou nebudou ochuzeni o zážitek. Ba naopak. Nepřeberné množství turistických a cykloturistických tras, vedoucích nejen na okolní vršky, doplňují tenisové kurty, či celoročně otevřená sportovní hala, fitness centrum, sauna, kuželky a již zmiňované nejedno stravovací zařízení.

Z toho plyne jediné - Rokytnice nad Jizerou žije v každém ročním období, stejně tak jako překrásná příroda v jejím okolí....

Rychlé odkazy

Kontakt

Dana Mečířová
Tel.: +420 737 262 157
Mail: info@skiface.cz